Menu

terapia alkoholowa Kraków

24 lipca 2017 - zdrowie
terapia alkoholowa Kraków

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Jednakże nie musisz sam cierpieć. Jest dużo dostępnych metod leczenia, które pomogą Tobie w przezwyciężeniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

leczenie uzależnienia alkoholowego

Przeróżne elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu powinno być monitorowane przez skład znawców lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez zawodowców, którzy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego czy też ambulatoryjnego, wypada asystować w lokalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na terapię?
Przed rozpoczęciem leczenia postać musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan i posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. W pewnych sytuacjach jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny bądź przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o przesadne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga także zapoczątkować debatę na temat dostępnych opcji leczenia i pomocy.

Nie ma poprawnego lub złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednakże nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo pobocznych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, trudności z relacjami i zakłócenia zawodowe.