Menu

Najlepsze centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

21 sierpnia 2017 - zdrowie
Najlepsze centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Współcześnie kobiety najczęściej dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa przeróżna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/poradnia-laktacyjna

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Dziś w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy są w stanie liczyć na fachową opiekę związaną z okresem ciąży oraz połogu.
W kolosalnym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, wobec tego także całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez fachowców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, lecz przede wszystkim również ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje bezmiar radości, ale także o jego zdrowie trzeba dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, w następstwie tego też zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających specjalistyczne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci komponowane są doskonałe warunki medyczne. Lekarze dbają nie wyłącznie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, jakkolwiek także o ich komfort i dobre samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług specjalistów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.