Menu

hydrolat po angielsku

4 lipca 2019 - uroda
hydrolat po angielsku

Kosmetykinaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie wykorzystywane, bo mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, barwników i szkodliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę oraz prawidłowo ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi cerę po depilacji bądź też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dorzucić do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku lub też rozcieńczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one wybitnie łagodne, można je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dopasować wedle ukochanego zapachu lub też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, ale oraz o naturę. Tego rodzaju produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.